Makale

Şartlar ve koşullar

Programın kuralları

Best Managed Companies başarılı özel şirketlerin güçlü yönlerini ortaya çıkarmalarını ve geliştirmelerini sağlayan, bunu şirket liderlerine hem koçluk yaparak hem de onların yeteneklerini tanıyarak gerçekleştiren bir programdır.

 1. Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketler programına Adaylık Kriterlerine uyan tüm şirketler başvurabilir.
 2. Şirketler Faz 1 başvuru formunu güvenli bir internet sitesi ortamında dolduracaktır.
 3. Adayların başvuru formlarında bulunan bilgilerin doğruluğunu ve bu bilgilerin Best Managed Companies Programı Şart ve Koşulları ile uyumlu olarak kullanılabileceğini teyid etmesi gerekir.
 4. Faz 1 için başvurular en geç 13 Temmuz Türkiye saati ile saat 18:00’e kadar yapılmalıdır.
 5. 1. Fazı başarılı bir şekilde geçen adaylar Faz II’ye geçmek için yönlendirileceklerdir. Faz II içerisinde görüşmeler, etkinlikler ve medya faaliyetleri de yer alabilecektir.
 6. Faz II için şirketler koçlarla birlikte çalışıp başvurularını en geç 14 Eylül Türkiye saati ile saat 18:00’e kadar gerçekleştireceklerdir.
 7. Kazananlar sektörün önde gelen liderlerinden oluşan bağımsız jüri tarafından seçilecektir. Seçimde yönetim başarısı şu dört kriterde değerlendirilecektir: strateji, yetkinlik, sürdürülebilirlik ve finansal performans. Jüri heyeti herhangi bir adayı herhangi bir aşamada seçimden çıkarma hakkını saklı tutar.
 8. Jüri kararı tamamen adayın vermiş olduğu bilgilere dayanır ve aday verilen bilgilerden sorumludur. Jüri kararı hiçbir zaman denetimsel açıdan bir tasdik ya da görüş belirtmez. Best Managed Companies ünvanı ve bu ünvana hak kazanan şirketler açısından Jurinin kararı tartışılamaz.
 9. Katılan firmaların isimleri hiçbir aşamada katılım formunda bahsi geçen kişiler hariç 3. kişiler ile paylaşılmayacaktır. Kazanan firmalar Kasım ayında yapılacak Gala töreni ile duyurulacak ve ödüllerini alacaklardır.
 10. Adaylar seçilmeleri durumunda bestmanagedcompanies.deloitte.com.tr adresinden şirketlerinin kurumsal internet sitelerine bağlantı yapılmasını kabul eder.
 11. Türkiye’nin Best Managed Companies programı aday şirketlerin gizli bilgileri ve kişisel verilerini korur ve bunu sağlamak amaçlı süreçler belirlenmiştir. Adaylar kişisel bilgilerini değiştirebilir veya mail listesinden çıkma talebinde bulunabilir.


Bize ulaşın

Bilgilerinizin kullanımı konusunda sorularınız olursa Aslı Kuşçu’ya +90 212 366 60 00 telefondan ya da trbestmanaged@deloitte.com email’inden ulaşabilirsiniz.

Farklı bir talep olmadığı sürece, aday bilgileri Deloitte veya sponsorlar tarafından ihtiyacınıza yönelik farklı hizmetler sunmak için saklı tutulabilir.

İletişim

Nikolaas Tahon

Ali Çiçekli

Ortak ve Deloitte Private Türkiye Lideri
Aslı Kuşcu

Aslı Kuşçu

Best Managed Companies Program Sorumlusu